snapd - en to af translation catalogue (353 entries)

en: 
    Provide a search term for more specific results.
af: 
    Verskaf 'n soekterm vir meer spesifieke resultate.

en: 
    The abort command attempts to abort a change that still has pending tasks.
af: 
    Die abort bevel pogings om abort 'n verandering wat steeds hangende take het.

en: 
    The buy command buys a snap from the store.
af: 
    Die koop bevel buys 'n snap vanaf die winkel.

en: 
    The connect command connects a plug to a slot.
    It may be called in the following ways:
    
    $ snap connect <snap>:<plug> <snap>:<slot>
    
    Connects the provided plug to the given slot.
    
    $ snap connect <snap>:<plug> <snap>
    
    Connects the specific plug to the only slot in the provided snap that matches
    the connected interface. If more than one potential slot exists, the command
    fails.
    
    $ snap connect <snap>:<plug>
    
    Connects the provided plug to the slot in the core snap with a name matching
    the plug name.
af: 
    Die konnecteer bevel verbind 'n prop aan 'n gleuf.
    Dit kan genoem word op die volgende maniere:
    
    $ snap konnekteer <snap>:<prop> <snap>:<gleuf>
    
    Konnekteer die voorsien prop aan die gegewe gleuf.
    
    $ snap konnekteer <snap>:<prop> <snap>
    
    Verbind die spesifieke prop aan die enigste gleuf in die voorwaarde snap wat ooreenstem met
    die gekoppelde koppelvlak. As daar meer as een potensiële gleuf bestaan, die bevel
    versuim.
    
    $ snap konnekteer <snap>:<prop>
    
    Koppel die verskaf prop om die gleuf in die kern snap met 'n naam wat ooreenstem
    die prop naam.

en: 
    The create-user command creates a local system user with the username and SSH
    keys registered on the store account identified by the provided email address.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com.
af: 
    Die skep-gebruiker bevel-skep 'n plaaslike stelsel gebruiker met die gebruikers-naam en SSH
    sleutels geregistreer op die winkel rekening geïdentifiseer deur die voorsien e-pos adres.
    
    N' rekening kan opgestel word by https://login.ubuntu.com.

en: 
    The debug command contains a selection of additional sub-commands.
    
    Debug commands can be removed without notice and may not work on
    non-development systems.
af: 
    Die debug bevel bevat 'n seleksie van addisionele sub-bevel.
    
    Debug bevel verwyder kan word sonder kennisgewing en mag nie aan werk nie op
    
    nie-ontwikkeling stelsels.

en: 
    The disconnect command disconnects a plug from a slot.
    It may be called in the following ways:
    
    $ snap disconnect <snap>:<plug> <snap>:<slot>
    
    Disconnects the specific plug from the specific slot.
    
    $ snap disconnect <snap>:<slot or plug>
    
    Disconnects everything from the provided plug or slot.
    The snap name may be omitted for the core snap.
af: 
    Die ontkoppel bevel ontkoppel 'n prop vanaf 'n gleuf.
    Dit kan genoem word op die volgende maniere:
    
    $ snap ontkoppel <snap>:<prop> <snap>:<gleuf>
    
    Ontkoppel die spesifieke prop vanaf die spesifieke gleuf.
    
    $ snap ontkoppel <snap>:<prop of gleuf>
    
    Ontkoppel alles van die meegaande prop of gleuf.
    Die snap naam kan weggelaat word vir die kern snap.

en: 
    The enable command enables a snap that was previously disabled.
af: 
    Die in staat te stel bevel in staat stel om 'n snap daardie was voorheen gestremde.

en: 
    The get command prints configuration options for the current snap.
    
        $ snapctl get username
        frank
    
    If multiple option names are provided, a document is returned:
    
        $ snapctl get username password
        {
            "username": "frank",
            "password": "..."
        }
    
    Nested values may be retrieved via a dotted path:
    
        $ snapctl get author.name
        frank
    
    Values of interface connection settings may be printed with:
    
        $ snapctl get :myplug usb-vendor
        $ snapctl get :myslot path
    
    This will return the named setting from the local interface endpoint, whether a plug
    or a slot. Returning the setting from the connected snap's endpoint is also possible
    by explicitly requesting that via the --plug and --slot command line options:
    
        $ snapctl get :myplug --slot usb-vendor
    
    This requests the "usb-vendor" setting from the slot that is connected to "myplug".
af: 
    Die kry bevel afdrukke konfigurasie opsies vir die huidige snap.
    
        $ snapctl kry gebruikersnaam
        frank
    
    As meerdere opsie name verskaf word, 'n dokument word teruggestuur:
    
        $ snapctl kry gebruikersnaam wagwoord
        {
            "gebruikersnaam": "frank",
            "wagwoord": "..."
        }
    
    Geneste waardes mei wees retrieved via 'n gestippelde pad:
    
        $ snapctl kry skrywer.naam
        frank
    
    Waardes van koppelvlak verbinding instellings mei wees gedruk met:
    
        $ snapctl kry :myprop usb-ondememer
        $ snapctl kry :myslot pad
    
    Hierdie sal terugkeer die vernoem instelling vanaf die plaaslike koppelvlak endpunt, whether 'n prop
    of 'n slot. Terug na die instelling vanaf die gekonnekteer snap's endpunt is ook moontlik
    
        $ snapctl kry :myprop --slot usb-ondememer
    
    Hierdie versoeke die "usb-ondememer" instelling van die slot daardie is gekonnekteer na "myprop".

en: 
    The get command prints configuration options for the provided snap.
    
        $ snap get snap-name username
        frank
    
    If multiple option names are provided, a document is returned:
    
        $ snap get snap-name username password
        {
            "username": "frank",
            "password": "..."
        }
    
    Nested values may be retrieved via a dotted path:
    
        $ snap get snap-name author.name
        frank
af: 
    Die kry bevel afdruks konfigurasie opsies vir die verskaf snap.
    
        $ snap kry snap-naam gebruikersnaam
        frank
    
    As veelvoudig opsie name word verskaf, 'n dokument word teruggestuur:
    
        $ snap kry snap-naam gebruikersnaam wagwoord
        {
            "gebruikersnaam": "frank",
            "wagwoord": ",,,"
        }
    
    Geneste waardes kan wees retrieved via 'n stip sti:
    
        $ snap kry snap-name outeur.naam
        frank

en: 
    The interface command shows details of snap interfaces.
    
    If no interface name is provided, a list of interface names with at least
    one connection is shown, or a list of all interfaces if --all is provided.
af: 
    Die koppelvlak bevel wys besonderhede van snap koppelvlakke.
    
    Indien geen naam koppelvlak word voorsien, 'n lys met koppelvlak name met ten minste
    een verbinding word getoon, of 'n lys van al koppelvlakke indien --alle is verskaf.

en: 
    The known command shows known assertions of the provided type.
    If header=value pairs are provided after the assertion type, the assertions
    shown must also have the specified headers matching the provided values.
af: 
    Die bekend bevel wys skoue bekend assertions van die met dien verstande tipe.
    Indien header=waarde pare word voorsien na die assertion tipe, die assertions
    getoon moet ook die gespesifiseerde hê headers wat oore met die met dien verstande waardes.

en: 
    The managed command will print true or false informing whether
    snapd has registered users.
af: 
    Die bestuurde opdrag sal waar of vals afdruk met informing whether
    snapd het geregistreerde gebruikers.

en: 
    The publisher of snap %q has indicated that they do not consider this revision
    to be of production quality and that it is only meant for development or testing
    at this point. As a consequence this snap will not refresh automatically and may
    perform arbitrary system changes outside of the security sandbox snaps are
    generally confined to, which may put your system at risk.
    
    If you understand and want to proceed repeat the command including --devmode;
    if instead you want to install the snap forcing it into strict confinement
    repeat the command including --jailmode.
af: 
    Die uitgewer van snap %q het aangedui dat hulle nie hierdie revision oorweeg nie
    om van produksie kwaliteit te wees en dit is slegs bedoel vir ontwikkeling of toetsing
    op hierdie punt. As 'n gevolge hierdie snap sal nie verfris outomaties nie en mag
    arbitrêre stelselveranderings uitvoer buite die sekuriteits sandkas snaps is
    in algemeen confined om, wat mag put jou stelsel in gevaar.
    
    As jy verstaan en wil om voort te gaan herhaal die opdrag insluitend --devmode;
    as in plaas daarvan jy wil die snap installeer dwing dit tot streng confinement
    herhaal die opdrag insluitend --jailmode.

en: 
    The repair command shows the details about one or multiple repairs.
af: 
    Die herstel opdrag toon die besonderhede oor een of veelvuldige herstelwerk.

en: 
    The repairs command lists all processed repairs for this device.
af: 
    Die herstelwerkopdrag bevat alle verwerkte herstelwerk vir hierdie toestel.

en: 
    The restart command restarts the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be restarted after the hook finishes.
af: 
    Die herbegin bevel weerbegin die gegee dienste van die snap. Indien tereggestel uit die
    "configure" haak, die dienste sal begin word nadat die haak afwerkings.

en: 
    The revert command reverts the given snap to its state before
    the latest refresh. This will reactivate the previous snap revision,
    and will use the original data that was associated with that revision,
    discarding any data changes that were done by the latest revision. As
    an exception, data which the snap explicitly chooses to share across
    revisions is not touched by the revert process.
af: 
    Die revert bevel reverts die gegee snap om sy staat vóór
    die nuutste verfris. Hierdie sal heraktiveer die vorige snap revision,
    en sal gebruik die oorspronklike data daardie was geassosieer met daardie revision,
    discarding enige data verander daardie was gedoen deur die jongste revision. As
    'n uitsondering, data watter die snap eksplisiet kies om deel regoor
    hersienings is nie aangeraak deur die revert proses.

en: 
    The start command starts the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be started after the hook finishes.
af: 
    Die begin bevel begins die gegee dienste van die snap. As executed vanaf die
    "configure" haak, die dienste sal begin word nadat die haak klaar is.

en: 
    The start command starts, and optionally enables, the given services.
af: 
    Die begin opdrag begin, en opsioneel in staat te stel, die gegewe dienste.

en: 
    The stop command stops the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be stopped after the hook finishes.
af: 
    Die stop bevel stop die gegewe dienste van die snap. As executed vanaf die
    "configure" haak, die dienste sal wees gestop nadat die haak afwerkings.

en: 
    The stop command stops, and optionally disables, the given services.
af: 
    Die stopopdrag stop, en deaktiveer opsioneel, die gegewe dienste.

en: 
    The switch command switches the given snap to a different channel without
    doing a refresh.
af: 
    Die skakelaar bevel skakel die gegewe snap na 'n verskillende kanaal sonder
    doen 'n verfris.

en: 
    The try command installs an unpacked snap into the system for testing purposes.
    The unpacked snap content continues to be used even after installation, so
    non-metadata changes there go live instantly. Metadata changes such as those
    performed in snap.yaml will require reinstallation to go live.
    
    If snap-dir argument is omitted, the try command will attempt to infer it if
    either snapcraft.yaml file and prime directory or meta/snap.yaml file can be
    found relative to current working directory.
af: 
    Die probeer bevel installeer 'n uitgepak snap into die stelsel vir die toets doeleindes.
    Die uitgepak snap inhoud gaan voort om te gebruik selfs na die installasie, aldus
    nie-metadata veranderinge  daar gaan leef oombliklik. Metadata veranderinge sodanig as diegene
    uitgevoer in snap.yaml sal re-installasie vereis om gaan leef.
    
    Indien snap-dir argument word weggelaat, die probeer-opdrag sal sal poog om infer dit indien
    either snapcraft.yaml lêer en prime folder of meta/snap.yaml lêer kan wees
    gevind relatief tot die huidige working folder.

en: 
    The version command displays the versions of the running client, server,
    and operating system.
af: 
    Die weergawe bevel vertoon die weergawes van die hardloop kliënt, bediener,
    en bedryf stelsel.

en: 
    The watch command waits for the given change-id to finish and shows progress
    (if available).
af: 
    Die horlosie beveel wag vir die gegewe verandering-id om afwerking en wys vordering
    (Indien beskikbaar).

en: 
    This revision of snap %q was published using classic confinement and thus may
    perform arbitrary system changes outside of the security sandbox that snaps are
    usually confined to, which may put your system at risk.
    
    If you understand and want to proceed repeat the command including --classic.
af: 
    Hierdie revision van snap %q was gepubliseer met behulp van klassieke opsluiting en thus mag
    arbitrêre stelsel veranderings uitvoer buitekant van die sekuriteit sandbox daardie snaps is
    gewoonlik opsluiting om, wat mag put jou stelsel by risiko.
    
    Indien jy verstaan en wil hê gaan voort, herhaal die beveel inbegrip --klassieke.

en: %q switched to the %q channel
af: %q oorgeskakel na die %q kanaal

en: %s %s mounted from %s
af: %s %s gemonteer vanaf %s

en: %s (see "snap login --help")
af: %s (sien "snap login --help")

en: %s (try with sudo)
af: %s (probeer -met sudo)

en: %s already installed
af: %s alreeds geïnstalleer

en: %s disabled
af: %s gestremde

en: %s enabled
af: %s geaktiveer is

en: %s not installed
af: %s nie geïnstalleer nie

en: %s removed
af: %s verwyder

en: %s reverted to %s
af: %s reverted om %s

en: %s%s %s installed
af: %s%s %s geïnstalleer

en: %s%s %s refreshed
af: %s%s %s verfris

en: -r can only be used with --hook
af: -r kan enigste wees gebruik met --haak

en: <assertion file>
af: <assertion lêer>

en: <assertion type>
af: <assertion tipe>

en: <change-id>
af: <verandering-id>

en: <conf value>
af: <conf waarde>

en: <email>
af: <e-pos>

en: <filename>
af: <lêernaam>

en: <header filter>
af: <kopskrif filter>

en: <interface>
af: <koppelvlak>

en: <key-name>
af: <sleutel-naam>

en: <key>
af: <sleutel>

en: <query>
af: <navraag>

en: <root-dir>
af: <wortel-dir>

en: <service>
af: <diens>

en: <snap>:<plug>
af: <snap>:<prop>

en: <snap>:<slot or plug>
af: <snap>:<gleuf of prop>

en: <snap>:<slot>
af: <snap>:<gleuf>

en: A service specification, which can be just a snap name (for all services in the snap), or <snap>.<app> for a single service.
af: N' diens spesifikasie, wat net 'n snap naam kan wees (vir alle dienste in die snap), of <snap>.<app> vir 'n enkele diens.

en: Abort a pending change
af: Staak 'n hangende verander

en: Added
af: Bygevoeg

en: Advise on snaps that provide the given command
af: Adviseer oor snaps dat verskaf die gegewe opdrag

en: Alias for --dangerous (DEPRECATED)
af: Alias vir --gevaarlike (VEROUDERD)

en: All snaps up to date.
af: Alle snaps op na datum.

en: Allow opening file?
af: Laat opning lêer?

en: Allow refresh attempt on snap unknown to the store
af: Toelaat verfris poging op snap onbekend na die winkel

en: Allow settings change?
af: Toelaat instellings verander?

en: Allow snap %q to change %q to %q ?
af: Toelaat snap %q om te verander %q tot %q ?

en: Allow snap %q to open file %q?
af: Toelaat snap %q om lêer oop te maak %q?

en: Alternative command to run
af: Alternatief bevel om te hardloop

en: Always return document, even with single key
af: Stuur altyd dokument terug, selfs met enkele sleutel

en: Always return list, even with single key
af: Altyd terugkeer lys, selfs met enkele sleutel

en: An email of a user on login.ubuntu.com
af: 'N E-pos van 'n gebruiker op login.ubuntu.com

en: As well as starting the service now, arrange for it to be started on boot.
af: Sowel as begin die diens nou, reel dat dit wees begin op die boot.

en: As well as stopping the service now, arrange for it to no longer be started on boot.
af: Sowel as stoping die diens nou, reël vir dit om nie meer wees nie begin is op boot.

en: Assertion file
af: Assertion lêer

en: Assertion type name
af: Assertion tik naam

en: Authenticate on snap daemon
af: Outentiseer op snap daemon

en: Authentication is required to connect or disconnect interfaces
af: Outentisering word vereis om koppelvlakke te koppel of te diskonnekteer

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
af: Outentisering word vereis om pakkette te installeer, te opdateer of te verwyder

en: Authorization is required to authenticate on the snap daemon
af: Magtiging is nodig om te outentiseer op die snap daemon

en: Auto-refresh %d snaps
af: Outo-verfris %d snaps

en: Auto-refresh snap %q
af: Outo-verfris snap %q

en: Auto-refresh snaps %s
af: Outo-verfris snaps %s

en: Automatically connect eligible plugs and slots of snap %q
af: Outomaties konnekteer aanmerking kom proppe en slots van snap %q

en: Bad code. Try again:
af: Slegte kode. Probeer weer:

en: Change ID
af: Verander ID

en: Changes configuration options
af: Veranderinge konfigurasie opsies

en: Command	Alias	Notes
af: Bevel	Alias	Notas

en: Confirm passphrase:
af: Bevestig wagwoordfrase:

en: Connect %s:%s to %s:%s
af: Konnekteer %s:%s tot %s:%s

en: Connect, disconnect interfaces
af: Koppel, ontkoppel koppelvlakke

en: Constrain listing to a specific snap or snap:name
af: Constrain lysing na 'n spesifieke snap of snap:naam

en: Constrain listing to specific interfaces
af: Constrain lysing na spesifieke koppelvlakke

en: Constrain listing to those matching header=value
af: Constrain lysing na diegene bypassende header=waarde

en: Copy snap %q data
af: Kopieer snap %q data

en: Create cryptographic key pair
af: Skep kriptografiese sleutel paar

en: Delete cryptographic key pair
af: Vee kriptografiese sleutel paar uit

en: Disable %q snap
af: Deaktiveer %q snap

en: Disable aliases for snap %q
af: Deaktiveer aliasse vir snap %q

en: Disable all aliases for snap %q
af: Deaktiveer alle aliasse vir snap %q

en: Disconnect %s:%s from %s:%s
af: Ontkoppel %s:%s van %s:%s

en: Do not wait for the operation to finish but just print the change id.
af: Moenie wag vir die bewerking om afwerking maar net afdruk die verander id.

en: Download snap %q%s from channel %q
af: Aflaai snap %q%s uit kanaal %q

en: Download the given revision of a snap, to which you must have developer access
af: Aflaai die gegee revision van 'n snap, om waartoe jy moet hê ontwikkelaar toegang

en: Email address:
af: E-pos adres:

en: Enable %q snap
af: Activeer %q snap

en: Ensure prerequisites for %q are available
af: Verseker dat voorvereistes vir %q beskikbaar is

en: Export cryptographic public key
af: Uitvoer kriptografiese openbare sleutel uit

en: Fetch and check assertions for snap %q%s
af: Fetch en kyk bewerings vir snap %q%s

en: Fetching assertions for %q
af: Fetching assertions vir %q

en: Filename of the snap you want to assert a build for
af: Lêernaam van die snap wat jy wil assert 'n bou vir

en: Force adding the user, even if the device is already managed
af: Dwing om die gebruiker by te voeg, selfs al is die toestel reeds bestuur

en: Force import on classic systems
af: Dwing invoer op klassieke stelsels

en: Format public key material as a request for an account-key for this account-id
af: Formateer openbare sleutel materiaal as 'n versoek vir 'n rekeningsleutel vir hierdie rekening-id

en: Generate device key
af: Genereer toestel sleutel

en: Generate the manpage
af: Genereer die manpage

en: Grade states the build quality of the snap (defaults to 'stable')
af: Graad state die bougehalte van die snap (standaard aan 'stable')

en: Grant sudo access to the created user
af: Verleen toegang tot sudo aan die gebruiker wat geskep is

en: Hook to run
af: Haak om te hardloop

en: ID	Status	Spawn	Ready	Summary
af: ID	Status	Kuit	Gereed	Opsomming

en: Identifier of the signer
af: Identifiserier van die ondertekenaar

en: Identifier of the snap package associated with the build
af: Identifiserier van die snap pakket geassosieer met die bou

en: If the service has a reload command, use it instead of restarting.
af: Indien die diens het 'n herlaai bevel, gebruik dit inplaas van herbegin.

en: Ignore validation by other snaps blocking the refresh
af: Ignoreer validering deur ander snaps die verfris blokkeer

en: In order to buy %q, you need to agree to the latest terms and conditions. Please visit https://my.ubuntu.com/payment/edit to do this.
    
    Once completed, return here and run 'snap buy %s' again.
af: Ten einde te koop %q, moet jy instem tot die nuutste bepalings en voorwaardes. Besoek asb https://my.ubuntu.com/payment/edit te doen hierdie.
    
    Sodra dit voltooi is, keer terug hierheen en hardloop 'snap buy %s' weer.

en: Include unused interfaces
af: Sluit ongebruikte koppelvlakke in

en: Initialize device
af: Inisialiseer toestel

en: Install %q snap
af: Installeer %q snap

en: Install %q snap from file
af: Installeer %q snap vanaf lêer

en: Install %q snap from file %q
af: Installeer %q snap vanaf lêer %q

en: Install from the beta channel
af: Installeer vanaf die beta kanaal

en: Install from the candidate channel
af: Installeer vanaf die kandidaat kanaal

en: Install from the edge channel
af: Installeer vanaf die rand kanaal

en: Install from the stable channel
af: Installeer vanaf die stabiele kanaal

en: Install snap %q
af: Installeer snap %q

en: Install snaps %s
af: Installeer snaps %s

en: Install the given revision of a snap, to which you must have developer access
af: Installeer die gegewe revision van 'n snap, na watter jy moet he ontwikkelaar toegang

en: Install the given snap file even if there are no pre-acknowledged signatures for it, meaning it was not verified and could be dangerous (--devmode implies this)
af: Installeer die gegewe snap-lêer selfs al is daar geen pre-erken het handtekeninge vir dit, wat beteken dat dit is nie geverifieer en kan gevaarlik wees (--devmode impliseer dit)

en: Install the given snap without enabling its automatic aliases
af: Installering van die gegewe snap sonder in staat te stel sy outomatiese aliasse

en: Install the snap with:
       snap ack %s
       snap install %s
af: Installeer die snap met:
       snap ack %s
       snap installeer %s

en: Install, update, or remove packages
af: Installeer, opdateer of verwyder pakkette

en: Key of interest within the configuration
af: Sleutel van belangstelling binne die konfigurasie

en: List a change's tasks
af: lys 'n verander se take

en: List cryptographic keys
af: Lys kriptografiese sleutels

en: List installed snaps
af: Lys geïnstalleerde snaps

en: List system changes
af: Lys stelsel veranderinge

en: Lists all repairs
af: Lys alle herstelwerk

en: Login successful
af: Login suksesvol

en: Make current revision for snap %q unavailable
af: Maak huidige revision vir snap %q onbeskikbaar

en: Make snap %q (%s) available to the system
af: Maak snap %q (%s) beskikbaar na die stelsel

en: Make snap %q (%s) unavailable to the system
af: Maak snap %q (%s) ni beskikbaar nie na die stelsel

en: Make snap %q unavailable to the system
af: Maak snap %q ni beskikbaar nie na die stelsel

en: Make snap %q%s available to the system
af: Maak snap %q%s beskibaar na die stelsel

en: Mark system seeded
af: Merk stelsel gekeurdes

en: Mount snap %q%s
af: Berg snap %q%s

en: Name	SHA3-384
af: Naam	SHA3-384

en: Name	Summary
af: Naam	Opsomming

en: Name of key to create; defaults to 'default'
af: Naam van sleutel om te skep; standaard na 'default'

en: Name of key to delete
af: Naam van sleutel na skrap

en: Name of key to export
af: Naam van sleutel na uitvoer

en: Name of the GnuPG key to use (defaults to 'default' as key name)
af: Naam van die GnuPG sleutel na gebruik (standaard na 'default' as sleutel naam)

en: Name of the key to use, otherwise use the default key
af: Naam van die sleutel om te gebruik, anders gebruik die standaard sleutel

en: No aliases are currently defined for snap %q.
af: Geen aliasse is tans gedefinieer vir snap %q.

en: No aliases are currently defined.
af: Geen aliasse is tans gedefinieer nie.

en: No connections to disconnect
af: Geen verbindings om te diskonnekteer nie

en: No matching section %q, use --section to list existing sections
af: Geen passende afdeling nie &q, gebruik --afdeling om lys bestaande artikels

en: No matching snaps for %q
af: Geen ooreenstem nie snaps vir %q

en: No matching snaps for %q in section %q
af: Geen ooreenstem nie snaps vir %q en afdeling %q

en: No search term specified. Here are some interesting snaps:
af: Geen soekterm gespesifiseer nie. Hier is paar interessante snaps:

en: No section specified. Available sections:
af: Geen afdeling gespesifiseer nie. Beskikbare afdelings:

en: Output results in JSON format
af: Uitset resultate in JSON formaat

en: Packages matching %q:
af: Pakkette bypassende %q:

en: Passphrase:
af: Wagwoordfrase:

en: Password of %q:
af: Wagwoord van %q:

en: Please re-enter your Ubuntu One password to purchase %q from %q
    for %s. Press ctrl-c to cancel.
af: Voer u Ubuntu One-wagwoord weer in om te koop %q van %q
    vir %s. Druk ctrl-c om te kanselleer.

en: Prefer aliases for snap %q
af: Verkies aliasse vir snap %q

en: Prefer aliases of snap %q
af: Verkies aliasse van snap %q

en: Prepare snap %q (%s)
af: Berei snap %q (%s)

en: Prepare snap %q%s
af: Berei snap %q%s

en: Print the version and exit
af: Afdruk die weergawe en uitgang

en: Prune automatic aliases for snap %q
af: Snoei outomatiese aliasse vir snap %q

en: Put snap in classic mode and disable security confinement
af: Sit snap in die klassieke modus en deaktiveer sekuriteit opsluiting

en: Put snap in development mode and disable security confinement
af: Sit snap in ontwikkelings modus en deaktiveer sekuriteit opsluiting

en: Put snap in enforced confinement mode
af: Sit snap in afgedwonge opsluiting-modus

en: Query the status of services
af: Query die status van dienste

en: Refresh %q snap
af: Verfris %q snap

en: Refresh %q snap from %q channel
af: Verfris %q snap vanaf %q kanaal

en: Refresh aliases for snap %q
af: Verfris alises vir snap %q

en: Refresh all snaps: no updates
af: Verfris alles snaps: geen opdaterings nie

en: Refresh snap %q
af: Verfris smap %q

en: Refresh snaps %s
af: Verfris snaps %s

en: Refresh snaps %s: no updates
af: Verfris snaps %s: geen opdaterings

en: Remove %q snap
af: Verwyder %q snap

en: Remove aliases for snap %q
af: Verwyder aliasse vir snap %q

en: Remove data for snap %q (%s)
af: Verwyder data vir snap %q (%s)

en: Remove manual alias %q for snap %q
af: Verwyder handleiding alias %q vir snap %q

en: Remove only the given revision
af: Verwyder enigste die gegewe revision

en: Remove security profile for snap %q (%s)
af: Verwyder sekuriteit profiel vir snap %q (%s)

en: Remove security profiles of snap %q
af: Verwyder sekuriteit profiele van snap %q

en: Remove snap %q
af: Verwyder snap %q

en: Remove snap %q (%s) from the system
af: Verwyder snap %q (%s) van die stelsel

en: Remove snaps %s
af: Verwyder snaps %s

en: Removed
af: Verwyder

en: Request device serial
af: Versoek toestel reekse

en: Restart services
af: Herbegin dienste

en: Restrict the search to a given section
af: Beperk die soektog na 'n gegewe afdeling

en: Reverts the given snap to the previous state
af: Reverts die gegewe snap ann die viruge toestand

en: Run a shell instead of the command (useful for debugging)
af: Hardloop 'n omhulsel in plaas van die opdrag (nuttig vir ontfouting)

en: Run as a timer service with given schedule
af: Hardloop as 'n timer-diens met 'n gegewe skedule

en: Run configure hook of %q snap
af: Hardloop konfigurasie haak van %q snap

en: Run configure hook of %q snap if present
af: Hardloop konfigurasie haak van %q snap indien teenwoordig

en: Run hook %s of snap %q
af: Hardloop haak %s van snap %q

en: Run install hook of %q snap if present
af: Hardloop installeer haak van %q snap indien teenwoordig

en: Run post-refresh hook of %q snap if present
af: Hardloop post-refresh haak van %q snap indien teenwoordig

en: Run pre-refresh hook of %q snap if present
af: Hardloop pre-refresh haak van %q snap indien teenwoordig

en: Run prepare-device hook
af: Hardloop voorberei toestel haak

en: Run remove hook of %q snap if present
af: Hardloop verwyder haak van %q snap indien teenwoordig

en: Run the command with gdb
af: Hardloop die bevel met gdb

en: Run the given snap command
af: Hardloop die gegewe snap opdrag

en: Search private snaps
af: Soek private snaps

en: Set automatic aliases for snap %q
af: Stel outomatiese aliasse vir snap %q

en: Setup alias %q => %q for snap %q
af: Stel alias op %q => %q vir snap %q

en: Setup manual alias %q => %q for snap %q
af: Stel handmatige alias op %q vir snap %q

en: Setup snap %q (%s) security profiles
af: Opstel van snap %q (%s) sekuriteit profiele

en: Setup snap %q aliases
af: Opstel van snap %q aliasse

en: Setup snap %q%s security profiles
af: Opstel van snap %q%s sekuriteit profiele

en: Show all revisions
af: Wys alle revisions

en: Show auto refresh information but do not perform a refresh
af: Wys outo verfris inligting maar moenie uit te voer 'n verfris

en: Show details of a specific interface
af: Wys besonderhede van 'n spesifieke koppelvlak

en: Show interface attributes
af: Wys koppelvlak attributen

en: Show only the given number of lines, or 'all'.
af: Wys net die gegewe aantal lyne, of 'all'.

en: Sign an assertion
af: Teken 'n assertion

en: Slot	Plug
af: Gleuf	Prop

en: Snap name
af: Snap naam

en: Sorry, your payment method has been declined by the issuer. Please review your
    payment details at https://my.ubuntu.com/payment/edit and try again.
af: Jammer, jou betaalmetode is geweier deur die uitreiker. Hersien asseblief jou
    betaling besonderhede by https://my.ubuntu.com/payment/edit en probeer weer.

en: Start services
af: Begin dienste

en: Start snap %q (%s) services
af: Begin snap %q (%s) dienste

en: Start snap %q%s services
af: Begin snap %q%s dienste

en: Start snap services
af: Begin snap dienste

en: Start the userd service
af: Begin die gebruiker diens

en: Started.
af: Begin is.

en: Status	Spawn	Ready	Summary
af: Status	Spawn	Gereed	Opsomming

en: Stop services
af: Stop dienste

en: Stop snap %q (%s) services
af: Stop snap %q (%s) dienste

en: Stop snap %q services
af: Stop snap %q dienste

en: Stop snap services
af: Stop snap dienste

en: Stopped.
af: Gestop.

en: Strict typing with nulls and quoted strings
af: Streng tik met nulls en aangehaal snare

en: Switches snap to a different channel
af: Skakelaars snap na 'n ander kanaal

en: Temporarily mount device before inspecting
af: Tydelik mounteer toestel voor te inspekteer

en: Thanks for purchasing %q. You may now install it on any of your devices
    with 'snap install %s'.
af: Dankie vir die aankoop van %q. Jy kan nou installeer dit op enige van jou toestelle
    with 'snap install %s'.

en: The get command prints configuration and interface connection settings.
af: Die kry bevel-afdrukke-konfigurasie en koppelvlak verbinding instellings.

en: The login.ubuntu.com email to login as
af: Die login.ubuntu.com e-pos om aan temeld as

en: The model assertion name
af: Die model assertion naam

en: The snap to configure (e.g. hello-world)
af: Die snap om te konfigureer (e.g. hello-world)

en: The snap whose conf is being requested
af: Die snap waarvan conf is synde gevraagde

en: This dialog will close automatically after 5 minutes of inactivity.
af: Hierdie dialoog sal outomaties sluit na 5 minute van onaktiwiteit.

en: Toggle snap %q flags
af: Wissel snap %q vlae

en: Tool to interact with snaps
af: Instrument om te in wisselwerking met snaps

en: Transition security profiles from %q to %q
af: Oorgang sekuriteits profiele vanaf %q na %q

en: Transition ubuntu-core to core
af: Oorgang van ubuntu-kern na kern

en: Try %q snap from %s
af: Probeer %q snap vanaf %s

en: Try: snap install <selected snap>
af: Probeer: snap installeer <gekeur snap>

en: Two-factor code:
af: Twee-faktor kode:

en: Use a specific snap revision when running hook
af: Gebruik 'n spesifieke snap revision wanneer hardlooping haak

en: Use known assertions for user creation
af: Gebruik bekende assertions vir gebruiker skepping

en: Use this channel instead of stable
af: Gebruik hierdie kanaal in plaas van stabiel

en: WARNING: failed to activate logging: %v
af: WAARSKUWING: mislukte om te aktiveer logging: &v

en: Wait for new lines and print them as they come in.
af: Wag vir nuwe lyns en afdruk hulle as hulle kom in.

en: Waiting for server to restart
af: Wag vir bediener om begin oor

en: Watch a change in progress
af: Kyk na 'n verandering aan die gang

en: Wrong again. Once more:
af: Verkeerd weer. Nog eenkeer:

en: Xauthority file isn't owned by the current user %s
af: Xgesag lêer is nie in besit van die huidige gebruiker %s

en: Yes, yes it does.
af: Ja, ja, dit doen.

en: You need to be logged in to purchase software. Please run 'snap login' and try again.
af: Jy moet aangemeld wees om sagteware te koop. Hardloop asb 'snap login' en probeer weer.

en: You need to have a payment method associated with your account in order to buy a snap, please visit https://my.ubuntu.com/payment/edit to add one.
    
    Once you’ve added your payment details, you just need to run 'snap buy %s' again.
af: Jy moet 'n betaling metode te verband hou met jou rekening om ten einde koop 'n snap, besoek gerus https://my.ubuntu.com/payment/edit een by te voeg.
    
    Sodra jy jou betaling besonderhede gevoeg het, jy net benodig na hardloop 'snap buy %s' weer.

en: a single snap name is needed to specify mode or channel flags
af: 'n enkele naam is nodig om modus of kanaal te spesifiseer vlags

en: a single snap name is needed to specify the revision
af: 'n engkele snap naam is nodig om die spesifiseer die revision

en: a single snap name must be specified when ignoring validation
af: 'n engkele snap naam moet gespesifiseer word wanneer ignoreer validering

en: active
af: aktiewe

en: auto-refresh: all snaps are up-to-date
af: outo-verfris: alle snaps is up-om-datum

en: bought
af: gekoop

en: broken
af: gebroke

en: cannot %s without a context
af: kan nie %s sonder 'n konteks

en: cannot buy snap: %v
af: kan nie koop snap: %v

en: cannot buy snap: invalid characters in name
af: kan nie koop snap: ongeldige karakters in naam

en: cannot buy snap: it has already been bought
af: kan nie koop snap: dit is reeds gekoop

en: cannot create %q: %v
af: kan nie skep %q: %v

en: cannot create assertions file: %v
af: kan nie skep bewerings lêer: %v

en: cannot extract the snap-name from local file %q: %v
af: kan nie uittreksel die snap-naam vanaf plaaslike lêer %q: %v

en: cannot find app %q in %q
af: kan nie vind app %q in %q

en: cannot find hook %q in %q
af: kan nie vind haak %q in %q

en: cannot get data for %q: %v
af: kan nie kry data vir %q: %v

en: cannot get full path for %q: %v
af: kan nie kry volle pad vir %q: %v

en: cannot get the current user: %s
af: kan nie kry die huidige gebruiker: %s

en: cannot get the current user: %v
af: kan nie kry die huidige gebruiker: %v

en: cannot mark boot successful: %s
af: kan nie selflaai suksesvol merk nie: %s

en: cannot open the assertions database: %v
af: kan nie die beweringsdatabasis oopmaak nie: %v

en: cannot read assertion input: %v
af: kan nie lees bewering insette: %v

en: cannot resolve snap app %q: %v
af: kan nie oplos nie snap app %q: %v

en: cannot sign assertion: %v
af: kan nie assertion onderteken: %v

en: cannot update the 'current' symlink of %q: %v
af: kan nie opdateer die 'current' symlink van %q: %v

en: cannot use %q key: %v
af: kan nie gebruik %q sleutel: %v

en: cannot use change ID and type together
af: kan nie gebruik verandering ID en tik saam

en: cannot use devmode and jailmode flags together
af: kan nie gebruik devmodus en tronk toe modus vlae saam

en: cannot validate owner of file %s
af: kan nie eienaar bekragtig van lêer %s

en: cannot write new Xauthority file at %s: %s
af: kan nie 'n nuwe Xoutoriteits lêer skryf by %s: %s

en: change finished in status %q with no error message
af: verandering klaar in status %q met geen fout boodskap

en: classic confinement requires snaps under /snap or symlink from /snap to %s
af: klassieke opsluiting vereis snaps onder /snap of symlink vanaf/snap om %s

en: created user %q
af: geskep gebruiker %q

en: disabled
af: gestremde

en: email:
af: e-pos:

en: enabled
af: instaat gestel

en: error: %v
af: fout: %v

en: error: the `<snap-dir>` argument was not provided and couldn't be inferred
af: fout: die `<snap-dir>` argument is nie voorsien nie en kon nie inferred word

en: get which option?
af: kry watter opsie?

en: ignore-validation
af: ignoreer-validering

en: inactive
af: onaktief

en: interface attributes can only be read during the execution of interface hooks
af: koppelvlak attributen kan enigste wees lees tydens die -uitvoering van koppelvlak haak

en: interface attributes can only be set during the execution of prepare hooks
af: koppelvlak attributen kan enigste wees stel tydens die uitvoering van voorbereide hake ingestel is

en: internal error: cannot find attrs task
af: Interne fout: kan attrs taak nie vind

en: internal error: cannot find plug or slot data in the appropriate task
af: Interne fout: kan nie prop of gleuf data in die toepaslike taak vind

en: internal error: cannot get %s from appropriate task
af: Interne fout: kan nie kry %s vanaf toepaslike taak

en: invalid argument for flag ‘-n’: expected a non-negative integer argument, or “all”.
af: ongeldige argument vir vlag ‘-n’: het 'n nie-negatiewe heelgetal argument verwag, of “all”.

en: invalid configuration: %q (want key=value)
af: ongeldig konfigurasie: %q (wil sleutel=waarde)

en: invalid header filter: %q (want key=value)
af: ongeldig kop filter: %q (wil sleutel=waarde)

en: invalid parameter: %q (want key=value)
af: ongeldige parameter: %q (wil sleutel=waarde)

en: invalid value: %q (want snap:name or snap)
af: ongeldige waarde: %q (wil snap:naam of snap)

en: key name %q is not valid; only ASCII letters, digits, and hyphens are allowed
af: sleutel naam %q is nie geldig; enigste ASCII letters, syfers en koppeltekens word toegelaat

en: local snap %q is unknown to the store, use --amend to proceed anyway
af: plaaslike snap %q is onbekend aan die winkel, gebruik --amend om voortgaan

en: need the application to run as argument
af: moet die aansoek om te hardloop as argument

en: no changes found
af: geen veranderinge gevind

en: no changes of type %q found
af: geen verandering van tipe %q gevind

en: no interfaces currently connected
af: geen koppelvlakke tans gekoppel

en: no interfaces found
af: geen koppelvlakke gevind

en: no matching snaps installed
af: geen bypassende snaps geïnstalleer

en: no such interface
af: geen sodanige koppelvlak

en: no valid snaps given
af: geen sodanige koppelvlak

en: please provide change ID or type with --last=<type>
af: verskaf asseblief verandering ID of tipe met --last=<type>

en: private
af: privaat

en: repairs are not available on a classic system
af: herstelwerk is nie op 'n klassieke stelsel beskikbaar

en: set failed: %v
af: stel het misluk: %v

en: set which option?
af: stel watter opsie in?

en: snap %q has no updates available
af: snap %q het geen updates beskikbaar

en: snap %q not found
af: snap %q nie gevind

en: snap is free
af: snap is gratis

en: too many arguments for command
af: te veel argumente vir beveel

en: too many arguments for hook %q: %s
af: te veel argumente vir haak %q: %s

en: too many arguments: %s
af: te veel argumente: %s

en: unable to contact snap store
af: nie in staat is om snap winkel kontak

en: unavailable
af: onbeskikbaar

en: unknown plug or slot %q
af: onbekende prop of gleuf %q

en: unknown service: %q
af: onbekende diens: %q

en: warning:	no snap found for %q
af: waarskuwing: 	 geen snap gevind vir %q
