snapd - en to hr translation catalogue (401 entries)

en: 
    Install, configure, refresh and remove snap packages. Snaps are
    'universal' packages that work across many different Linux systems,
    enabling secure distribution of the latest apps and utilities for
    cloud, servers, desktops and the internet of things.
    
    This is the CLI for snapd, a background service that takes care of
    snaps on the system. Start with 'snap list' to see installed snaps.
hr: 
    Instalirajte, podesite, osvježite i uklonite snap pakete. Snap paketi
    su 'univerzalni' paketi koji rade na različitim Linux sustavima,
    omogućavaju sigurno distribuiranje najnovijih aplikacija i alata za
    oblak, poslužitelje, osobna računala i internetske stvari.
    
    Ovo je sučelje naredbenog redka za snapd, pozadinsku uslugu koja se brine o snap
    paketima na sustavu. Pokrenite  'snap list' kako bi vidjeli instalirane snap pakete.

en: 
    The abort command attempts to abort a change that still has pending tasks.
hr: 
    abort - naredba pokušava prekinuti promjenu koja je još uvijek na čekanju.

en: 
    The ack command tries to add an assertion to the system assertion database.
    
    The assertion may also be a newer revision of a preexisting assertion that it
    will replace.
    
    To succeed the assertion must be valid, its signature verified with a known
    public key and the assertion consistent with and its prerequisite in the
    database.
hr: 
    ack - naredba pokušava dodati potvrdu u bazu podataka potvrda sustava.
    
    Potvrda može biti novije izdanje prvobitne potvrde koja će se zamijeniti.
    
    Kako bi uspjela potvrda mora biti valjana, njen potpis provjeren s poznatim
    javnim ključem i potvrda mora biti nepromjenjiva u skladu s preduvjetom
    u bazi podataka.

en: 
    The alias command aliases the given snap application to the given alias.
    
    Once this manual alias is setup the respective application command can be invoked just using the alias.
hr: 
    alias naredba dodaje zadanu snap aplikaciju zadanom pseudonimu.
    
    Jednom kada je taj ručni pseudonim postavljen određena naredba aplikacije se može pozvati samo korištenjem pseudonima.

en: 
    The aliases command lists all aliases available in the system and their status.
    
    $ snap aliases <snap>
    
    Lists only the aliases defined by the specified snap.
    
    An alias noted as undefined means it was explicitly enabled or disabled but is
    not defined in the current revision of the snap; possibly temporarely (e.g
    because of a revert), if not this can be cleared with snap alias --reset.
hr: 
    aliases - naredba prikazuje sve pseudonime dostupne na sustavu i njihovo stanje.
    
    $ snap aliases <snap paket>
    
    Prikazuje samo pseudonime određene navedenim snap paketom.
    
    Pseudonim označen kao neodređen, znači da je izričito omogućen ili onemogućen
    ali nije određen u trenutnoj reviziji snap paketa; najvjerojatnije privremeno (npr.
    zbog vraćanje na prijašnje izdanje), Ako nije to, može se obrisati sa 'snap alias --reset'.

en: 
    The auto-import command searches available mounted devices looking for
    assertions that are signed by trusted authorities, and potentially
    performs system changes based on them.
    
    If one or more device paths are provided via --mount, these are temporariy
    mounted to be inspected as well. Even in that case the command will still
    consider all available mounted devices for inspection.
    
    Imported assertions must be made available in the auto-import.assert file
    in the root of the filesystem.
hr: 
    auto-import - naredba pretražuje dostupne montirane uređaje tražeći
    potvrde koje su potpisane od strane pouzdanih nadležnih tijela,
    i potencijalno obavljaju promjene na sustavu temeljenu na njima.
    
    Ako je dostupna jedna ili više putanja uređaja putem --mount, to su privremeno
    montirani uređaji koji će isto tako biti provjereni. Čak i u tom slučaju naredba
    će još uvijek podrazumijevati provjeravanje svih montiranih uređaja.
    
    Uvezene potvrde moraju biti omogućene u auto-import.assert datoteci
    u korijenskom direktoriju datotečnog sustava.

en: 
    The buy command buys a snap from the store.
hr: 
    buy - naredba kupuje snap paket iz trgovine.

en: 
    The changes command displays a summary of the recent system changes performed.
hr: 
    changes - naredba prikazuje sažetak nedavno izvedenih promjena sustava.

en: 
    The confinement command will print the confinement mode (strict, partial or none)
    the system operates in.
hr: 
    confinement - naredba će prikazati načine ograničenja (strict, partial ili none)
    u kojemu sustav radi.

en: 
    The connect command connects a plug to a slot.
    It may be called in the following ways:
    
    $ snap connect <snap>:<plug> <snap>:<slot>
    
    Connects the provided plug to the given slot.
    
    $ snap connect <snap>:<plug> <snap>
    
    Connects the specific plug to the only slot in the provided snap that matches
    the connected interface. If more than one potential slot exists, the command
    fails.
    
    $ snap connect <snap>:<plug>
    
    Connects the provided plug to the slot in the core snap with a name matching
    the plug name.
hr: 
    connect- naredba povezuje priključak s priključnicom.
    Može se pozvati na sljedeće načine:
    
    $ snap connect <snap paket>:<priključnica> <snap paket>:<priključak>
    
    Povezuje određen priključak sa zadanom priključnicom.
    
    $ snap connect <snap paket>:<priključak> <snap paket>
    
    Povezuje određeni priključak sa jedinom priključnicom u zadanom snap paketu koji se podudara
    s povezanim sučeljem. Ako postoji više od jedne potencijalne priključnice, naredba se ne izvršava.
    
    $ snap connect <snap paket>:<priključak>
    
    Povezuje određeni priključak sa priključnicom u jezgri snap paketa pomoću podudaranja
    naziva priključka.

en: 
    The create-user command creates a local system user with the username and SSH
    keys registered on the store account identified by the provided email address.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com.
hr: 
    create-user naredba stvara lokalni sustav korisnika s korisničkim imenom i SSH
    ključevima registriranim u računu trgovine i indentificiranim navedenom adresom e-pošte.
    
    Račun se može podesiti na https://login.ubuntu.com.

en: 
    The debug command contains a selection of additional sub-commands.
    
    Debug commands can be removed without notice and may not work on
    non-development systems.
hr: 
    debug - naredba sadrži odabir dodatnih podnaredbi.
    
    Debug naredbe se mogu ukloniti bez najave i koriste se uglavnom
    na razvojnim sustavima.

en: 
    The disable command disables a snap. The binaries and services of the
    snap will no longer be available. But all the data is still available
    and the snap can easily be enabled again.
hr: 
    disable - naredba onemogućuje snap paket. Binarne datoteke i usluge
    snap paketa više neće biti dostupne. Ali svi podaci su još uvijek dostupni
    i snap paket se s lakoćom može ponovno omogućiti.

en: 
    The disconnect command disconnects a plug from a slot.
    It may be called in the following ways:
    
    $ snap disconnect <snap>:<plug> <snap>:<slot>
    
    Disconnects the specific plug from the specific slot.
    
    $ snap disconnect <snap>:<slot or plug>
    
    Disconnects everything from the provided plug or slot.
    The snap name may be omitted for the core snap.
hr: 
    disconnect - naredba prekida povezivanje priključka s priključnicom.
    Može se pozvati na sljedeće načine:
    
    $ snap disconnect <snap paket>:<priključak> <snap paket>:<priključnica>
    
    Prekida povezivanje određenog priključka s određene priključnice.
    
    $ snap disconnect <snap paket>:<priključnica ili priključak>
    
    Prekida povezivanje svega sa zadanog priključka ili priključnice.
    Naziv snap paketa može biti izostavljen iz jezgre snap paketa.

en: 
    The download command downloads the given snap and its supporting assertions
    to the current directory under .snap and .assert file extensions, respectively.
hr: 
    download - naredba preuzima zadan snap paket i njegove prateće potvrde
    u zadani direktorij pod .snap i .assert datotečnim nastavkom.

en: 
    The enable command enables a snap that was previously disabled.
hr: 
    enable - naredba omogućuje snap paket koji je prije onemogućen.

en: 
    The find command queries the store for available packages in the stable channel.
hr: 
    find - naredba upita trgovine za dostupne pakete u stabilnom kanalu.

en: 
    The get command prints configuration options for the current snap.
    
        $ snapctl get username
        frank
    
    If multiple option names are provided, a document is returned:
    
        $ snapctl get username password
        {
            "username": "frank",
            "password": "..."
        }
    
    Nested values may be retrieved via a dotted path:
    
        $ snapctl get author.name
        frank
    
    Values of interface connection settings may be printed with:
    
        $ snapctl get :myplug usb-vendor
        $ snapctl get :myslot path
    
    This will return the named setting from the local interface endpoint, whether a plug
    or a slot. Returning the setting from the connected snap's endpoint is also possible
    by explicitly requesting that via the --plug and --slot command line options:
    
        $ snapctl get :myplug --slot usb-vendor
    
    This requests the "usb-vendor" setting from the slot that is connected to "myplug".
hr: 
    get - naredba prikazuje naredbe podešavanja za trenutni snap paket.
    
        $ snapctl get username
        goran
    
    Ako je zadano više naziva mogućnosti, dokument je vraćen:
    
        $ snapctl get username password
        {
            "username": "goran",
            "password": "..."
        }
    
    Vrijednosti smještene unutar mogu se preuzeti putem točkaste putanje:
    
        $ snapctl get author.name
        goran
    
    Vrijednosti postavki sučelja povezivanja mogu se prikazati sa:
    
        $ snapctl get :myplug usb-vendor
        $ snapctl get :myslot path
    
    Ovo će vratiti navedene postavke iz krajnje točke lokalnog sustava, za priključak
    ili priključnicu. Vraćanje postavki iz krajnje točke povezanih snap paketa je isto tako moguće
    izričitim zahtjevom putem --plug i --slot mogućnostima narebenog redka:
    
        $ snapctl get :myplug --slot usb-vendor
    
    Ovo zahtijeva "usb-vendor" postavku iz priključnice koja je povezana na "myplug".

en: 
    The get command prints configuration options for the provided snap.
    
        $ snap get snap-name username
        frank
    
    If multiple option names are provided, a document is returned:
    
        $ snap get snap-name username password
        {
            "username": "frank",
            "password": "..."
        }
    
    Nested values may be retrieved via a dotted path:
    
        $ snap get snap-name author.name
        frank
hr: 
    get - naredba prikazuje mogućnosti podešavanja za navedeni snap paket.
    
        $ snap get snap-name username
        goran
    
    Ako je zadano više naziva mogućnosti, dokument je vraćen:
    
        $ snap get snap-name username password
        {
            "username": "goran",
            "password": "..."
        }
    
    Vrijednosti smještene unutar mogu se preuzeti putem točkaste putanje:
    
        $ snap get snap-name author.name
        goran

en: 
    The help command shows helpful information. Unlike this. ;-)
hr: 
    help - naredba prikazuje korisne informacije. Za razliku od ovoga. ;-)

en: 
    The info command shows detailed information about a snap, be it by name or by path.
hr: 
    info - naredba prikazuje opširnije informacije o snap paketu, prema nazivu ili putanji.

en: 
    The install command installs the named snap in the system.
hr: 
    install - naredba instalira odabarani snap paket na sustav.

en: 
    The interface command shows details of snap interfaces.
    
    If no interface name is provided, a list of interface names with at least
    one connection is shown, or a list of all interfaces if --all is provided.
hr: 
    interface - naredba prikazuje pojedinosti snap sučelja.
    
    Ako nije dostupan naziv sučelja, popis naziva sučelja s najmanje
    jednim povezivanjem je prikazan, ili popis svih sučelja ako je --all naveden.

en: 
    The interfaces command lists interfaces available in the system.
    
    By default all slots and plugs, used and offered by all snaps, are displayed.
     
    $ snap interfaces <snap>:<slot or plug>
    
    Lists only the specified slot or plug.
    
    $ snap interfaces <snap>
    
    Lists the slots offered and plugs used by the specified snap.
    
    $ snap interfaces -i=<interface> [<snap>]
    
    Filters the complete output so only plugs and/or slots matching the provided details are listed.
hr: 
    interfaces - naredba prikazuje sučelja dostupna na sustavu.
    
    Po zadanome sve priključnice i priključci, korišteni i ponuđeni snap paketima, su prikazani.
     
    $ snap interfaces <snap paket>:<priključnica ili priključak>
    
    Prikazuje samo određene priključnice i priključke.
    
    $ snap interfaces <snap paket>
    
    Prikazuje ponuđene priključnice i korištene priključke od strane određenog snap paketa.
    
    $ snap interfaces -i=<sučelje> [<snap paket>]
    
    Filtri završavaju izlaz stoga samo priključci i/ili priključnice koje se podudaraju pružanim pojedinosti su prikazani.

en: 
    The known command shows known assertions of the provided type.
    If header=value pairs are provided after the assertion type, the assertions
    shown must also have the specified headers matching the provided values.
hr: 
    known - naredba prikazuje poznate potvrde pružanih vrsta.
    Ako je zaglavlje=vrijednost par pružan nakon vrste potvrde, prikazi potvrda isto
    moraju imati određena zaglavalja koja se podudaraju s pruženim vrijednostima.

en: 
    The list command displays a summary of snaps installed in the current system.
hr: 
    list - naredba prikazuje sažetak snap paketa instaliranih na trenutnom sustavu.

en: 
    The login command authenticates on snapd and the snap store and saves credentials
    into the ~/.snap/auth.json file. Further communication with snapd will then be made
    using those credentials.
    
    Login only works for local users in the sudo, admin or wheel groups.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com
hr: 
    login - naredba služi za ovjeru na snapd i snap trgovini i sprema vjerodajnice
    u ~/.snap/auth.json datoteku. Buduća komunikacija sa snapd biti će uspostavljena
    pomoću tih vjerodajnica.
    
    Prijava samo radi za lokalne korisnike sa 'sudo', admin ili wheel grupama.
    
    Račun se može podesiti na https://login.ubuntu.com

en: 
    The managed command will print true or false informing whether
    snapd has registered users.
hr: 
    managed - naredba će prikazati 'true' ili 'false' informirajući vas
    ima li snapd registriranih korisnika.

en: 
    The pack command packs the given snap-dir as a snap.
hr: 
    pack - naredba pakira zadani snap-dir kao snap paket.

en: 
    The prefer command enables all aliases of the given snap in preference
    to conflicting aliases of other snaps whose aliases will be disabled
    (removed for manual ones).
hr: 
    prefer - naredba omogućuje sve pseudonime zadanog snap paketa u prednosti
    nad sukobljenim pseudonimima drugih snap paketa čiji će pseudonimi biti onemogućeni
    (uklonjeni za ručne).

en: 
    The publisher of snap %q has indicated that they do not consider this revision
    to be of production quality and that it is only meant for development or testing
    at this point. As a consequence this snap will not refresh automatically and may
    perform arbitrary system changes outside of the security sandbox snaps are
    generally confined to, which may put your system at risk.
    
    If you understand and want to proceed repeat the command including --devmode;
    if instead you want to install the snap forcing it into strict confinement
    repeat the command including --jailmode.
hr: 
    Izdavač snap paketa %q ukazuje da ne smatra ovu reviziju
    kvalitetnim proizvodom i da je namijenjena samo za razvoj i testiranje
    na ovoj točki razvoja. Kao posljedica ovaj snap paket se neće osvježavati automatski
    i može izazvati proizvoljne promjene sustava izvan sigurnosti snap okruženja
    kojemu je namijenjeno, što može ugroziti vaš sustav.
    
    Ako ste razumjeli i želite nastaviti ponovite naredbu uključujući --devmode;
    Ako umjesto želite instalirati snap paket prisileći ga u strict ograničenje
    ponovite naredbu uključujući --jailmode.

en: 
    The refresh command refreshes (updates) the named snap.
hr: 
    refresh - naredba osvježava (nadopunjuje) navedene snap pakete.

en: 
    The remove command removes the named snap from the system.
    
    By default all the snap revisions are removed, including their data and the common
    data directory. When a --revision option is passed only the specified revision is
    removed.
hr: 
    remove - naredba uklanja navedene snap pakete iz sustava.
    
    Po zadanome sva izdanja snap paketa su uklonjena, uključujći njihove podatke i zajedničke
    direktorije podataka. Kada je --revision mogućnost proslijeđena samo je određena revizija
    uklonjena.

en: 
    The repair command shows the details about one or multiple repairs.
hr: 
    repair - naredba prikazuje pojedinosti o jednoj ili više popravci.

en: 
    The repairs command lists all processed repairs for this device.
hr: 
    repairs - naredba prikazuje sve izvršene popravke ovog uređaja.

en: 
    The restart command restarts the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be restarted after the hook finishes.
hr: 
    restart - naredba ponovno pokreće zadanu uslugu snap paketa. Ako je pokrenuta iz
    "podešavanja" kvačenja, usluga će se ponovno pokrenuti nakon što kvačenje završi.

en: 
    The revert command reverts the given snap to its state before
    the latest refresh. This will reactivate the previous snap revision,
    and will use the original data that was associated with that revision,
    discarding any data changes that were done by the latest revision. As
    an exception, data which the snap explicitly chooses to share across
    revisions is not touched by the revert process.
hr: 
    revert - naredba vraća odabrani snap paket na stanje prije
    posljednjeg osvježavanja. To će reaktivirati prijašnju reviziju snap paketa,
    i koristit će se izvorni podaci koji su povezani s tom revizijom,
    odbacivanjem bilo kakvih promjena podataka koja su učinjena posljednjom revizijom.
    Kao iznimka, podaci koje snap paket izričito odabere za dijeljenje preko
    revizija nisu obuhvaćeni procesom vraćanja.

en: 
    The start command starts the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be started after the hook finishes.
hr: 
    start - naredba pokreće zadanu uslugu snap paketa. Ako je pokrenuta iz
    "podešavanja" kvačenja, usluga će se pokrenuti nakon što kvačenje završi.

en: 
    The stop command stops the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be stopped after the hook finishes.
hr: 
    stop - naredba zaustavlja zadanu uslugu snap paketa. Ako je pokrenuta iz
    "podešavanja" kvačenja, usluga će se zaustaviti nakon što kvačenje završi.

en: 
    The switch command switches the given snap to a different channel without
    doing a refresh.
hr: 
    switch - naredba prebacuje zadani snap paket na drugi kanal bez
    obavljanja osvježavanja.

en: 
    The tasks command displays a summary of tasks associated to an individual change.
hr: 
    tasks - naredba prikazuje sažetak zadataka povezanih s pojedinom promjenom.

en: 
    The try command installs an unpacked snap into the system for testing purposes.
    The unpacked snap content continues to be used even after installation, so
    non-metadata changes there go live instantly. Metadata changes such as those
    performed in snap.yaml will require reinstallation to go live.
    
    If snap-dir argument is omitted, the try command will attempt to infer it if
    either snapcraft.yaml file and prime directory or meta/snap.yaml file can be
    found relative to current working directory.
hr: 
    try - naredba instalira raspakirane snap paket na sustav u svrhu testiranja.
    Raspakirani sadržaj snap paketa nastavlja se koristiti čak i nakon instalacije, stoga
    promjene bez metapodataka su aktivne odmah. Promjene metapodataka poput onih
    obavljenih u snap.yaml će zahtijevati ponovnu instalaciju kako bi se odmah aktivirale.
    
    Ako je 'snap-dir' argument izostavljen, try naredba će pokušati zaključiti može
    li se snapcraft.yaml datoteka i glavni direktorij ili meta/snap.yaml datoteka
    pronaći u odnosu na trenutni radni direktorij.

en: 
    The unalias command tears down a manual alias when given one or disables all aliases of a snap, removing also all manual ones, when given a snap name.
hr: 
    unalias - naredba uklanja ručne pseudonime kada je zadan jedan ili onemogućuje sve pseudonime snap paketa, uklanjajući isto sve ručne, kada je zadan naziv snap paketa.

en: 
    The version command displays the versions of the running client, server,
    and operating system.
hr: 
    version - naredba prikazuje inačicu trenutno pokrenutog klijenta, poslužitelja,
    i operativnog sustava.

en: 
    The watch command waits for the given change-id to finish and shows progress
    (if available).
hr: 
    watch - naredba čeka zadani id-promjene za završetak i prikazuje napredak
    (ako je dostupno).

en: 
    The whoami command prints the email the user is logged in with.
hr: 
    whoami - naredba prikazuje adresu e-pošte s kojom je korisnik prijavljen.

en: 
    This revision of snap %q was published using classic confinement and thus may
    perform arbitrary system changes outside of the security sandbox that snaps are
    usually confined to, which may put your system at risk.
    
    If you understand and want to proceed repeat the command including --classic.
hr: 
    Ova revizija snap paketa %q je objavljena koristeći klasično ograničenje i
    može izazvati proizvoljne promjene sustava izvan sigurnosti snap okruženja
    kojemu je namijenjeno, što može ugroziti vaš sustav.
    
    Ako ste razumjeli i želite nastaviti ponovite naredbu uključujući --classic.

en: "snap changes" command expects a snap name, try: "snap tasks %s"
hr: "snap changes" naredba očekuje naziv snap paketa, pokušajte: "snap tasks %s"

en: %q does not contain an unpacked snap.
    
    Try "snapcraft prime" in your project directory, then "snap try" again.
hr: %q ne sadrži otpakirani snap paket.
    
    Pokušajte "snapcraft prime" u vašem direktoriju projekta, zatim ponovno "snap try".

en: %q switched to the %q channel
hr: %q prebačen na %q kanal

en: %s %s mounted from %s
hr: %s %s montiran na %s

en: %s (see "snap login --help")
hr: %s (pokrenite naredbu "snap login --help")

en: %s (try with sudo)
hr: %s (pokušajte sa sudo)

en: %s already installed
hr: %s je već instaliran

en: %s disabled
hr: %s onemogućen

en: %s enabled
hr: %s omogućen

en: %s not installed
hr: %s nije instaliran

en: %s removed
hr: %s uklonjen

en: %s reverted to %s
hr: %s je vraćen na %s

en: %s%s %s from '%s' installed
hr: %s%s %s sa '%s' instaliran

en: %s%s %s from '%s' refreshed
hr: %s%s %s sa '%s' osvježen

en: %s%s %s installed
hr: %s%s %s instairan

en: %s%s %s refreshed
hr: %s%s %s osvježeno

en: --time does not take mode nor channel flags
hr: --time ne uzima način ni oznake kanala

en: -r can only be used with --hook
hr: -r se može samo koristiti s --hook

en: <alias-or-snap>
hr: <pseudonim-ili-snap paket>

en: <alias>
hr: <pseudonim>

en: <assertion file>
hr: <datoteka potvrde>

en: <assertion type>
hr: <naziv potvrde>

en: <change-id>
hr: <id-promjene>

en: <conf value>
hr: <vrijednost podešavanja>

en: <email>
hr: <e-pošta>

en: <filename>
hr: <naziv datoteke>

en: <header filter>
hr: <filter zaglavlja>

en: <interface>
hr: <sučelje>

en: <key-name>
hr: <naziv-ključa>

en: <key>
hr: <ključ>

en: <model-assertion>
hr: <potvrda-modela>

en: <query>
hr: <zahtjev>

en: <root-dir>
hr: <korijenski-dir>

en: <snap>:<plug>
hr: <snap>:<priključak>

en: <snap>:<slot or plug>
hr: <snap>:<priključnica ili priključak>

en: <snap>:<slot>
hr: <snap>:<priključnica>

en: Abort a pending change
hr: Prekini očekivanu promjenu

en: Added
hr: Dodano

en: Adds an assertion to the system
hr: Dodaj potvrde u sustav

en: Alias for --dangerous (DEPRECATED)
hr: Pseudonim za --dangerous (DEPRECATED)

en: All snaps up to date.
hr: Svi snap paketi su nadopunjeni.

en: Alternative command to run
hr: Zamjenska naredba za pokretanje

en: Always return document, even with single key
hr: Uvijek vrati dokument, čak i s jednim ključem

en: Always return list, even with single key
hr: Uvijek vrati popis, čak i s jednim ključem

en: An email of a user on login.ubuntu.com
hr: Adresa e-pošte korisnika na login.ubuntu.com može sadržvati više adresa e-pošte

en: Assertion file
hr: Datoteka potvrde

en: Assertion type name
hr: Naziv vrste potvrde

en: Authenticate on snap daemon
hr: Ovjeri u snap pozadinskom programu

en: Authenticates on snapd and the store
hr: Ovjera na snapd i trgovini

en: Authentication is required to connect or disconnect interfaces
hr: Potrebna je ovjera za povezivanje ili prekidanje povezivanja sučelja

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
hr: Potrebna je ovjera za instalaciju, nadopunu ili uklanjanje paketa

en: Authorization is required to authenticate on the snap daemon
hr: Potrebna je dozvola za ovjeru u snap pozadinskom programu

en: Auto-refresh %d snaps
hr: Automatski osvježi %d snap paketa

en: Auto-refresh snap %q
hr: Automatski osvježi %q snap paket

en: Auto-refresh snaps %s
hr: Automatski osvježi snap pakete %s

en: Bad code. Try again:
hr: Netočan kôd. Pokušajte ponovno:

en: Buys a snap
hr: Kupovanje snap paketa

en: Change ID
hr: ID promjene

en: Changes configuration options
hr: Promjene mogućnosti podešavanja

en: Command	Alias	Notes
hr: Naredba	Pseudonim	Bilješke

en: Configuration value (key=value)
hr: Vrijednost podešavanja (ključ=vrijednost)

en: Confirm passphrase:
hr: Potvrdi lozinku:

en: Connect %s:%s to %s:%s
hr: Povezivanje %s:%s s %s:%s

en: Connect, disconnect interfaces
hr: Poveži, prekini povezivanje sučelja

en: Connects a plug to a slot
hr: Povezuje priključak u priključnicu

en: Constrain listing to a specific snap or snap:name
hr: Ograniči prikazivanje na određeni snap paket ili snap:naziv

en: Constrain listing to specific interfaces
hr: Ograniči prikazivanje na određeno sučelje

en: Constrain listing to those matching header=value
hr: Ograniči prikazivanje onima koji odgovaraju zaglavlje=vrijednost

en: Copy snap %q data
hr: Kopiraj podatke %q snap paketa

en: Create a cryptographic key pair that can be used for signing assertions.
hr: Stvori kriptografski par ključa koji se može koristiti za potpisivanje potvrda.

en: Create cryptographic key pair
hr: Stvori kriptografski par ključa

en: Create snap build assertion
hr: Stvori potvrdu izgradnje snap paketa

en: Create snap-build assertion for the provided snap file.
hr: Stvori snap-build potvrdu za pruženu snap datoteku.

en: Creates a local system user
hr: Stvara korisnika lokalnog sustava

en: Delete cryptographic key pair
hr: Obriši kriptografski par ključa

en: Delete the local cryptographic key pair with the given name.
hr: Obriši kriptografski par ključa sa zadanim nazivom.

en: Disable %q snap
hr: Onemogući %q snap paket

en: Disable aliases for snap %q
hr: Onemogući pseudonime za snap paket %q

en: Disable all aliases for snap %q
hr: Onemogući sve pseudonime za snap paket %q

en: Disables a snap in the system
hr: Onemogućuje snap pakete na sustavu

en: Discard interface connections for snap %q (%s)
hr: Poništava sučelje povezivanja za snap paket %q (%s)

en: Disconnect %s:%s from %s:%s
hr: Prekidanje povezivanja %s:%s sa %s:%s

en: Disconnects a plug from a slot
hr: Prekidanje povezivanja priključka s priključnice

en: Do not wait for the operation to finish but just print the change id.
hr: Ne čekaj da radnja završi samo prikaži id promjene.

en: Download snap %q%s from channel %q
hr: Preuzimam snap paket %q%s s kanala %q

en: Download the given revision of a snap, to which you must have developer access
hr: Preuzimanje zadane revizije snap paketa, za koji morate imati razvijateljski pristup

en: Downloads the given snap
hr: Preuzima zadani snap paket

en: Email address:
hr: Adresa e-pošte:

en: Enable %q snap
hr: Omogući %q snap paket

en: Enables a snap in the system
hr: Omogući snap pakete u sustavu

en: Ensure prerequisites for %q are available
hr: Osiguraj da su preduvjeti za %q dostupni

en: Export a public key assertion body that may be imported by other systems.
hr: Izvezi tijelo potvrde javnog ključa koji će možda biti uvezen na drugim sustavima.

en: Export cryptographic public key
hr: Izvezi kriptografski javni ključ

en: Fetch and check assertions for snap %q%s
hr: Preuzmi i provjeri potvrdu za snap paket %q%s

en: Fetching assertions for %q
hr: Preuzimanje potvrde za %q

en: Fetching snap %q
hr: Preuzimanje snap paketa %q

en: Filename of the snap you want to assert a build for
hr: Naziv datoteke snap paketa za koji želite potvrditi izgradnju

en: Finds packages to install
hr: Traži pakete za instalaciju

en: Force adding the user, even if the device is already managed
hr: Prisilno dodavanje korisnika, čak i ako se uređajem već upravlja

en: Force import on classic systems
hr: Prisili uvoz na klasičnim sustavima

en: Format public key material as a request for an account-key for this account-id
hr: Formatiraj materijal javnog ključa kako je zahtijevano za ključ-računa za ovaj id-računa

en: Generate device key
hr: Generiraj ključ uređaja

en: Generate the manpage
hr: Generieaj man stranice

en: Grade states the build quality of the snap (defaults to 'stable')
hr: Ocjeni stanje kvalitete izgradnje snap paketa (zadano je 'stable')

en: Grant sudo access to the created user
hr: Dopusti sudo pristup stvorenom korisniku

en: Help
hr: Pomoć

en: Identifier of the signer
hr: Identifikator potpisnika

en: Identifier of the snap package associated with the build
hr: Identifikator snap paketa pridružen u izgradnji

en: Ignore validation by other snaps blocking the refresh
hr: Zanemari provjeru od blokiranja osvježvanja drugih snap paketa

en: In order to buy %q, you need to agree to the latest terms and conditions. Please visit https://my.ubuntu.com/payment/edit to do this.
    
    Once completed, return here and run 'snap buy %s' again.
hr: Kako bi kupili %q, morate se složiti sa najnovijim uvjetima i odredbama. Posjetite https://my.ubuntu.com/payment/edit kako bi to učinili.
    
    Jednom kada je završeno, vratite se ovdje i pokrenite 'kupi snap paket %s' ponovno.

en: Include a verbose list of a snap's notes (otherwise, summarise notes)
hr: Uključi opširan popis bilješki snap paketa (u suprotnome, sažmi bilješke)

en: Include unused interfaces
hr: Uključi nekorištena sučelja

en: Initialize device
hr: Pokreni uređaj

en: Inspects devices for actionable information
hr: Provjeri uređaj za korisne informacije

en: Install %q snap
hr: Instaliraj %q snap paket

en: Install %q snap from %q channel
hr: Instaliraj %q snap paket iz %q kanala

en: Install %q snap from file
hr: Instaliraj %q snap paket iz datoteke

en: Install %q snap from file %q
hr: Instaliraj %q snap paket iz datoteke %q

en: Install from the beta channel
hr: Instaliraj iz beta kanala

en: Install from the candidate channel
hr: Instaliraj iz candidate kanala

en: Install from the edge channel
hr: Instaliraj iz edge kanala

en: Install from the stable channel
hr: Instaliraj iz stable kanala

en: Install snap %q
hr: Instal snap paket %q

en: Install snaps %s
hr: Instaliraj snap pakete %s

en: Install the given revision of a snap, to which you must have developer access
hr: Instalirajte zadanu reviziju snap paketa, za koju morate imati razvijateljski pristup

en: Install the given snap file even if there are no pre-acknowledged signatures for it, meaning it was not verified and could be dangerous (--devmode implies this)
hr: Instaliraj zadanu snap datoteku čak i ako ne postoje predpotvrđeni potpisi za nju, to znači da nije provjerena i može biti opasna (--devmode to podrazumijeva)

en: Install the given snap without enabling its automatic aliases
hr: Instaliraj zadan snap paket bez omogućavanja njegovih automatskih pseudonima

en: Install, update, or remove packages
hr: instaliraj, nadopuni ili ukloni pakete

en: Installs a snap to the system
hr: Instalira snap paket na sustav

en: Key of interest within the configuration
hr: Ključ interesa s podešavanjem

en: List a change's tasks
hr: Popis zadatka kanala

en: List cryptographic keys
hr: Popis kriptografskih ključeva

en: List cryptographic keys that can be used for signing assertions.
hr: Popis kriptografskih ključeva koji se mogu koristiti za potvrđivanje.

en: List installed snaps
hr: Popis instaliranih snap paketa

en: List system changes
hr: Popis promjena sustava

en: Lists aliases in the system
hr: Popis pseudonima u sustavu

en: Lists all repairs
hr: Popis svih popravka

en: Lists interfaces in the system
hr: Popis sučelja u sustavu

en: Lists snap interfaces
hr: Popis snap sučelja

en: Log out of the store
hr: Odjavi se iz trgovine

en: Login successful
hr: Uspješna prijava

en: Make current revision for snap %q unavailable
hr: Učini trenutnu reviziju za snap paket %q nedostupnom

en: Make snap %q (%s) available to the system
hr: Učini snap paket %q (%s) dostupnim na sustavu

en: Make snap %q (%s) unavailable to the system
hr: Učini snap paket %q (%s) nedostupnim na sustavu

en: Make snap %q unavailable to the system
hr: Učini snap paket %q nedostupnim na sustavu

en: Make snap %q%s available to the system
hr: Učini snap paket %q%s dostupnim na sustavu

en: Mark system seeded
hr: Označi sustav zasijanim

en: Mount snap %q%s
hr: Montiram snap paket %q%s

en: Name	SHA3-384
hr: Naziv	SHA3-384

en: Name	Summary
hr: Naziv	Sažetak

en: Name	Version	Developer	Notes	Summary
hr: Naziv	Inačica	Razvijatelj	Bilješke	Sažetak

en: Name	Version	Rev	Developer	Notes
hr: Naziv	Inačica	Revizija	Razvijatelj	Bilješke

en: Name of key to create; defaults to 'default'
hr: Naziv ključa za stvaranje; zadano je 'default'

en: Name of key to delete
hr: Naziv ključa za brisanje

en: Name of key to export
hr: Naziv ključa za izvoz

en: Name of the GnuPG key to use (defaults to 'default' as key name)
hr: Naziv GnuPG ključa za korištenje (zadano je 'default' kao naziv ključa)

en: Name of the key to use, otherwise use the default key
hr: Naziv ključa za korištenje, u suprotnome koristi zadani ključ

en: No snaps are installed yet. Try "snap install hello-world".
hr: Još nema instaliranih snap paketa. Pokušajte "snap install hello-world".

en: Output results in JSON format
hr: Izlazni rezultati u JSON formatu

en: Passphrase:
hr: Lozinka:

en: Password of %q:
hr: Lozinka od %q:amp>

en: Please re-enter your Ubuntu One password to purchase %q from %q
    for %s. Press ctrl-c to cancel.
hr: Ponovno upišite vašu Ubuntu One lozinku za kupnju %q od %q
    za %s. Pritisnite ctrl-c za odustajanje.

en: Prefer aliases for snap %q
hr: Preferiraj pseudonime za snap pakete %q

en: Prefer aliases from a snap and disable conflicts
hr: Preferiraj pseudonime iz snap paketa i onemogući sukobe

en: Prefer aliases of snap %q
hr: Preferiraj pseudonime iz snap paketa %q

en: Prepare a snappy image
hr: Pripremi snappy sliku

en: Prepare snap %q (%s)
hr: Pripremanje snap paketa %q (%s)

en: Prepare snap %q%s
hr: Pripremanje snap paketa %q%s

en: Print the version and exit
hr: Prikaži inačicu i zatvori

en: Prints the confinement mode the system operates in
hr: Prikaži način ograničenja u kojem sustav radi

en: Prints whether system is managed
hr: Prikaži kako se upravlja sustavom

en: Put snap in classic mode and disable security confinement
hr: Postavi snap u klasičan način i onemogući sigurnosno ograničenje

en: Put snap in development mode and disable security confinement
hr: Postavi snap u razvojni način i onemogući sigurnosno ograničenje

en: Put snap in enforced confinement mode
hr: Postavi snap u način prisilne izolacije

en: Query the status of services
hr: Upit o stanju usluga

en: Refresh %q snap
hr: Osvježavam %q snap paket

en: Refresh %q snap from %q channel
hr: Osvježavam %q snap paket iz %q kanala

en: Refresh aliases for snap %q
hr: Osvježi pseudonime za snap pakete %q

en: Refresh all snaps: no updates
hr: Osvježi sve snap pakete: bez nadopuna

en: Refresh snap %q
hr: Osvježvam snap paket %q

en: Refresh snaps %s
hr: Osvježvam snap pakete %s

en: Refresh snaps %s: no updates
hr: Osvježi sve snap pakete %s: bez nadopuna

en: Refresh to the given revision
hr: Osvježi na zadanu reviziju

en: Refreshes a snap in the system
hr: Osvježavanje snap paketa na sustavu

en: Remove %q snap
hr: Uklanjam %q snap paket

en: Remove aliases for snap %q
hr: Uklanjam pseudonime za snap paket %q

en: Remove data for snap %q (%s)
hr: Uklanjam podatke za snap paket %q (%s)

en: Remove manual alias %q for snap %q
hr: Ukloni ručno pseudonim %q za snap paket %q

en: Remove only the given revision
hr: Uklanjam samo zadanu reviziju

en: Remove security profile for snap %q (%s)
hr: Uklanjam sigurnosni profil za snap paket %q (%s)

en: Remove security profiles of snap %q
hr: Uklanjam sigurnosni profil od snap paketa %q

en: Remove snap %q
hr: Uklanjam snap paket %q

en: Remove snap %q (%s) from the system
hr: Uklanjam snap paket %q (%s) iz sustava

en: Remove snaps %s
hr: Uklanjam snap pakete %s

en: Removed
hr: Uklonjeno

en: Removes a snap from the system
hr: Uklanja snap pakete iz sustava

en: Request device serial
hr: Zahtjevam serijski uređaj

en: Restart services
hr: Ponovno pokreni usluge

en: Restarted.
hr: Ponovno pokrenuto.

en: Restrict the search to a given section
hr: Ograniči pretragu u zadanom odjeljku

en: Retrieve logs of services
hr: Preuzmi zapise usluga

en: Revert %q snap
hr: Vrati %q snap paket

en: Reverts the given snap to the previous state
hr: Vraća zadani snap paket na prijašnje stanje

en: Run a shell instead of the command (useful for debugging)
hr: Pokreni ljusku umjesto naredbe (korisno za otklanjanje grešaka)

en: Run install hook of %q snap if present
hr: Pokreni instalaciju kvačenja %q snap paketa ako je dostupan

en: Run post-refresh hook of %q snap if present
hr: Pokreni naknadno osvježavanje kvačenja %q snap paketa ako je dostupan

en: Run remove hook of %q snap if present
hr: Pokreni uklanjanje kvačenja %q snap paketa ako je dostupan

en: Run the given snap command
hr: Pokreni zadanu naredbu snap paketa

en: Run the given snap command with the right confinement and environment
hr: Pokreni zadanu naredbu snap paketa sa ispravnim ograničenjem i okruženjem

en: Runs debug commands
hr: Pokreće naredbe otklanjanja grešaka

en: Search private snaps
hr: Pretraga privatnih snap paketa

en: Select last change of given type (install, refresh, remove, try, auto-refresh etc.)
hr: Odaberi posljednju promjenu zadane vrste (install, refresh, remove, try, auto-refresh, itd.)

en: Set automatic aliases for snap %q
hr: Postavljanje privatnih pseudonima za snap paket %q

en: Sets up a manual alias
hr: Postavlja ručni pseudonim

en: Setup alias %q => %q for snap %q
hr: Postavi pseudonim %q => %q za snap paket %q

en: Setup manual alias %q => %q for snap %q
hr: Postavi ručno pseudonim %q => %q za snap paket %q

en: Setup snap %q (%s) security profiles
hr: Postavljam snap paket %q (%s) sigurnosne profile

en: Setup snap %q aliases
hr: Postavljam snap paket %q pseudonime

en: Setup snap %q%s security profiles
hr: Postavljam snap paket %q%s sigurnosne profile

en: Setup snap %q%s security profiles (phase 2)
hr: Postavljam snap paket %q%s sigurnosne profile (faza 2)

en: Show all revisions
hr: Prikaži sve revizije

en: Show auto refresh information but do not perform a refresh
hr: Prikaži informacije automatskog osvježavanja ali ne pokreći osvježavanje

en: Show available snaps for refresh but do not perform a refresh
hr: Prikaži dostupne snap pakete za osvježavanje ali ne pokreći osvježavanje

en: Show details of a specific interface
hr: Prikaži pojedinosti određenog sučelja

en: Show interface attributes
hr: Prikaži svojstva sučelja

en: Shows known assertions of the provided type
hr: Prikazuje poznate potvrde pružanih vrsta

en: Shows specific repairs
hr: Prikaži određne popravke

en: Shows version details
hr: Prikazuje pojedinosti inačice

en: Sign an assertion
hr: Potpiši potvrdu

en: Sign an assertion using the specified key, using the input for headers from a JSON mapping provided through stdin, the body of the assertion can be specified through a "body" pseudo-header.
hr: Potpisivanje potvrde koristi određeni ključ, koristeći ulaz za zaglavlje iz JSON mapiranja pružanog putem stdin, tijelo potvrde se može odrediti putem  "body" pseudo zaglavlja.

en: Slot	Plug
hr: Priključak	Priključnica

en: Snap name
hr: Naziv snap paketa

en: Sorry, your payment method has been declined by the issuer. Please review your
    payment details at https://my.ubuntu.com/payment/edit and try again.
hr: Nažalost, vaš način plaćanja je odbijen od strane izdavača. Provjerite svoje pojedinosti
    plaćanja na https://my.ubuntu.com/payment/edit i pokušajte ponovno.

en: Start services
hr: Pokreni usluge

en: Start snap %q (%s) services
hr: Pokrećem snap %q (%s) uslugu

en: Start snap %q%s services
hr: Pokrećem snap %q%s usluge

en: Start snap services
hr: Pokrećem snap usluge

en: Start the userd service
hr: Pokreni userd uslugu

en: Started.
hr: Pokrenuto.

en: Stop services
hr: Zaustavi usluge

en: Stop snap %q (%s) services
hr: Zaustavljam snap %q (%s) usluge

en: Stop snap %q services
hr: Zaustavljam snap %q usluge

en: Stop snap services
hr: Zaustavljam snap usluge

en: Stopped.
hr: Zaustavljeno.

en: Strict typing with nulls and quoted strings
hr: Ograniči upisivanje nula i znakova navoda

en: Switch %q snap to %s
hr: Prebaci %q snap paket na %s

en: Switch snap %q from %s to %s
hr: Prebacivam snap paket %q iz %s na %s

en: Switch snap %q to %s
hr: Prebaci snap paket %q na %s

en: Switches snap to a different channel
hr: Prebaci snap paket na drugi kanal

en: Temporarily mount device before inspecting
hr: Privremeno montiram uređaj prije provjere

en: Tests a snap in the system
hr: Testira snap paket u sustavu

en: Thanks for purchasing %q. You may now install it on any of your devices
    with 'snap install %s'.
hr: Hvala što ste kupili %q. Sada možete aplikaciju instalirati na bilo koji vaš uređaj
    sa 'snap install %s'.

en: The get command prints configuration and interface connection settings.
hr: Za dobivanje podešavanje naredbi prikaza i postavki sučelja povezivanja.

en: The login.ubuntu.com email to login as
hr: Adresa e-pošte pri login.ubuntu.com

en: The model assertion name
hr: Naziv modela potvrđivanja

en: The output directory
hr: Izlazni direktorij

en: The snap to configure (e.g. hello-world)
hr: Snap paket za podešavanje (npr. hello-world)

en: The snap whose conf is being requested
hr: Snap paket čije je podešavanje zatraženo

en: The userd command starts the snap user session service.
hr: userd naredba pokreće uslugu sesije snap korisnika.

en: This command logs the current user out of the store
hr: Ova naredba prijavljuje trenutnog korisnika izvan trgovine

en: Tool to interact with snaps
hr: Alat za interakciju sa snap paketima

en: Transition security profiles from %q to %q
hr: Tranzicija sigurnosnih profila iz %q u %q

en: Transition ubuntu-core to core
hr: Tranzicija ubuntu-core u core

en: Try %q snap from %s
hr: Pokušavam %q snap paket iz %s

en: Two-factor code:
hr: Dvofaktorni kôd:

en: Unalias a manual alias or an entire snap
hr: Ukloni ručni pseudonim ili cjelokupan snap paket

en: Use a specific snap revision when running hook
hr: Koristi određenu snap reviziju pri pokretanju kvačenja

en: Use known assertions for user creation
hr: Koristi poznate potvrde za stvaranje korisnika

en: Use this channel instead of stable
hr: Koristi ovaj kanal umjesto stabilnog

en: WARNING: The output of "snap get" will become a list with columns - use -d or -l to force the output format.
hr: UPOZORENJE: Izlaz "snap get" postati će popis sa stupcima - koristite -d ili -l za prisilu izlaznog formata.

en: WARNING: failed to activate logging: %v
hr: UPOZORENJE: neuspješno aktiviranje zapisivanje: %v

en: Waiting for server to restart
hr: Čekanje ponovnog pokretanja poslužitelja

en: Watch a change in progress
hr: Čekanje pomjena u tijeku

en: Wrong again. Once more:
hr: Ponovno pogrešno. Još jednom:

en: Xauthority file isn't owned by the current user %s
hr: Xauthority nije u vlasništvu trenutnog korisnika %s

en: Yes, yes it does.
hr: Da, da sada radi.

en: You need to be logged in to purchase software. Please run 'snap login' and try again.
hr: Morate biti prijavljeni za kupovnu softvera. Pokrenite 'snap login' i pokušajte ponovno.

en: You need to have a payment method associated with your account in order to buy a snap, please visit https://my.ubuntu.com/payment/edit to add one.
    
    Once you’ve added your payment details, you just need to run 'snap buy %s' again.
hr: Morate imati način plaćanja pridružen vašem računu kako bi mogli kupovati snap pakete, posjetite https://my.ubuntu.com/payment/edit za dodavanje načina plaćanja.
    
    Jednom kada ste dodali svoje pojedinosti plaćanja, morate ponovno pokrenuti 'snap buy %s'.

en: a single snap name is needed to specify mode or channel flags
hr: pojedinačni naziv snap paketa je potreban za određivanje oznake kanala ili načina

en: a single snap name is needed to specify the revision
hr: pojedinačni naziv snap paketa je potreban za određivanje revizije

en: a single snap name must be specified when ignoring validation
hr: pojedinačni naziv snap paketa mora biti određen pri zanemarivanju provjere

en: active
hr: aktivno

en: bought
hr: kupljeno

en: broken
hr: slomljeno

en: cannot %s without a context
hr: nemoguće %s biti bez sadržaja

en: cannot buy snap: %v
hr: nemogće je kupiti snap paket: %v

en: cannot buy snap: invalid characters in name
hr: nemogće je kupiti snap paket: neispravni znakovi u nazivu

en: cannot buy snap: it has already been bought
hr: nemogće je kupiti snap paket: već je kupljen

en: cannot create %q: %v
hr: nemoguće je stvoriti %q: %v

en: cannot create assertions file: %v
hr: nemoguće je stvoriti datoteku potvrde: %v

en: cannot extract the snap-name from local file %q: %v
hr: nemoguće je izdvojiti snap-naziv iz lokalne datoteke %q: %v

en: cannot find app %q in %q
hr: nemoguće je pronaći aplikaciju %q in %q

en: cannot find hook %q in %q
hr: nemoguće je pronaći kvačilo %q u %q

en: cannot get data for %q: %v
hr: nemoguće je nabaviti podatak za %q: %v

en: cannot get full path for %q: %v
hr: nemoguće je nabaviti punu putanju za %q: %v

en: cannot get the current user: %s
hr: nemoguće je dobiti trenutnog korisnika: %s

en: cannot get the current user: %v
hr: nemoguće je dobiti trenutnog korisnika %v

en: cannot mark boot successful: %s
hr: nemoguće je označiti pokretanje uspješnim: %s

en: cannot open the assertions database: %v
hr: nemoguće je otvaranje baze podataka potvrda: %v

en: cannot use change ID and type together
hr: nemoguće je promijeniti ID i vrstu zajedno

en: cannot validate owner of file %s
hr: nemoguće je provjeriti vlasnika datoteke %s

en: cannot write new Xauthority file at %s: %s
hr: nemoguće je zapisati novu Xauthority datoteku u %s: %s

en: change finished in status %q with no error message
hr: promjena završetka u stanju %q bez poruke greške

en: classic confinement requires snaps under /snap or symlink from /snap to %s
hr: klasično ograničenje zahtijeva snap pakete u /snap ili simboličke poveznice iz /snap u %s

en: created user %q
hr: stvorio korisnik %q

en: disabled
hr: onemogućeno

en: email:
hr: e-pošta:

en: enabled
hr: omogućeno

en: error: %v
hr: greška: %v

en: error: the `<snap-dir>` argument was not provided and couldn't be inferred
hr: greška: `<snap-dir>` argument nije pružan i ne može se zaključiti

en: get which option?
hr: nabaviti koju mogućnost?

en: inactive
hr: neaktivno

en: interface attributes can only be read during the execution of interface hooks
hr: svojstva sučelja mogu se samo čitati tijekom izvršavanja sučelja kvačila

en: interface attributes can only be set during the execution of prepare hooks
hr: svojstva sučelja mogu se samo postaviti tijekom izvršavanja pripremanja kvačila

en: internal error, please report: running %q failed: %v
hr: unutrašnja greška, prijavite: pokrenuto %q neuspjelo: %v

en: internal error: cannot find attrs task
hr: unutrašnja greška: nemoguće pronaći svojstva zadatka

en: internal error: cannot find plug or slot data in the appropriate task
hr: unutrašnja greška: nemoguće pronaći podatke priključka ili priključnice u prikladnom zadatku

en: internal error: cannot get %s from appropriate task
hr: unutrašnja greška: nemoguće je dobaviti %s iz prikladnog zadatka

en: invalid argument for flag ‘-n’: expected a non-negative integer argument, or “all”.
hr: neispravan argument za oznaku ‘-n’: očekivan je pozitivan cjelobrojni argument, ili “all”.

en: invalid attribute: %q (want key=value)
hr: neispravno svojstvo: %q (potrebno je ključ=vrijednost)

en: invalid configuration: %q (want key=value)
hr: neispravno podešavanje: %q (potrebno je ključ=vrijednost)

en: invalid header filter: %q (want key=value)
hr: neispravan filter zaglavlja: %q (potrebno je ključ=vrijednost)

en: invalid parameter: %q (want key=value)
hr: neispravan parametar: %q (potrebno je ključ=vrijednost)

en: invalid value: %q (want snap:name or snap)
hr: neispravna vrijednost: %q (potreban je snap:naziv ili snap paket)

en: key name %q is not valid; only ASCII letters, digits, and hyphens are allowed
hr: naziv ključa %q nije valjan; samo ASCII slova, brojevi i povlake su dopušteni

en: missing snap-confine: try updating your snapd package
hr: nedostaje snap-confine: pokušajte nadopuniti vaš snap paket

en: need the application to run as argument
hr: potrebna je aplikacija za pokretanje argumenta

en: no changes found
hr: nema pronađenih promjena

en: no changes of type %q found
hr: nema pronađenih promjena vrste %q

en: no interfaces currently connected
hr: trenutno nema povezanih sučelja

en: no interfaces found
hr: nema pronađenih sučelja

en: no matching snaps installed
hr: nema odgovarajućih snap paketa instaliranih

en: no such interface
hr: nema takvog sučelja

en: no valid snaps given
hr: nema odgovarajućih snap paketa zadanih

en: please provide change ID or type with --last=<type>
hr: omogućite ID promjene ili vrstu sa --last=<vrsta>

en: private
hr: privatno

en: reboot scheduled to update the system - temporarily cancel with 'sudo shutdown -c'
hr: zakazano ponovno pokretanje za nadopunu sustava - privremeno se prekida sa 'sudo shutdown -c'

en: repairs are not available on a classic system
hr: popravci nisu dopstupni na klasičnom sustavu

en: set failed: %v
hr: postavljanje neuspjelo: %v

en: set which option?
hr: postaviti koju mogućnost?

en: snap %%q not found (at least at revision %q)
hr: snap paket %%q nije pronađen (bar pri reviziji %q)

en: snap %%q not found (at least in channel %q)
hr: snap paket %%q nije pronađen (bar u kanalu %q)

en: snap %q has no updates available
hr: snap paket %q nema dostupnih nadopuna

en: snap %q is already installed, see "snap refresh --help"
hr: snap paket %q je već instaliran, pogledajte "snap refresh --help"

en: snap %q not found
hr: snap paket %q nije pronađen

en: snap is free
hr: snap je besplatan

en: too many arguments for command
hr: previše argumenata za naredbu

en: too many arguments for hook %q: %s
hr: previše argumenata za kvačilo %q: %s

en: too many arguments: %s
hr: previše argumenata: %s

en: unavailable
hr: nedostupno

en: unknown attribute %q
hr: nepoznato svojstvo %q

en: unknown command %q, see "snap --help"
hr: nepoznata naredba %q, pogledajte "snap --help"

en: unknown plug or slot %q
hr: nepoznat priključak ili priključnica %q

en: unknown service: %q
hr: nepoznata usluga: %q
